Если у вас возникают какие-то проблемы с сайтом, используйте адрес http://photoclubs.ru Проблем быть не должно. 

Есть желание помочь сайту материально? Сделайте перевод на 4817760231077102 сбер.Любая сумма будет полезна.

Святые мученицы Вера, Надежда, Любовь и мать их София.

Автор
Опубликовано: 1295 дней назад (30 сентября 2020)
Рубрика: Православие.
+2
Голосов: 2
Тропарь, глас 4:

Тоpжеству́ет Це́pковь пеpвоpо́дных, и свесели́тся пpие́мля ма́теpь о ча́дех веселя́щуюся, я́же я́ко му́дpости тезоимени́тая тpо́йственным богосло́вским добpоде́телем pавночи́сленныя поpоди́. Ты́я с му́дpыми де́вами зpит уневе́стившияся Жениху́ Бо́гу Сло́ву, с не́ю и мы духо́вне в па́мяти их свесели́мся, глаго́люще: Тpо́ицы побо́pницы, Ве́pо, Любве́ и Наде́ждо, в ве́pе, любви́ и наде́жде утвеpжда́йте нас.

Кондак, глас 1:

Софи́и честны́я свяще́ннейшия ве́тви, Ве́ра и Наде́жда и Любо́вь, показа́вшеся, му́дрость обуи́ша е́ллинскую благода́тию, и пострада́вше, и победоно́сицы яви́вшеся, венце́м нетле́нным от всех Влады́ки Христа́ увязо́шася.

Величание:

Величаем вас, страстотерпицы святыя, и чтим честная страдания ваша, яже за Христа претерпели есте.


Молитва:

О святы́я му́ченицы Ве́ро, Наде́ждо и Любы́, и му́драя ма́ти Софи́е! К вам ны́не со усе́рдною моли́твою притека́ем. Умоли́те у́бо Го́спода, да в ско́рбех и напа́стех неизрече́нною благода́тию Свое́ю покры́ет ны, раб Свои́х (имена), и сохрани́т, и Того́ сла́ву, я́ко со́лнце незаходи́мое, зре́ти да сподо́бит. Споспешеству́йте нам во смире́нных моле́ниих на́ших, да прости́т Госпо́дь Бог грехи́ и беззако́ния на́ша, и да поми́лует нас, гре́шных, и щедро́т Свои́х да сподо́бит нас Христо́с Бог, Ему́же сла́ву возсыла́ем, со Безнача́льным Его́ Отце́м, и Пресвяты́м и Благи́м и Животворя́щим Его́ Ду́хом, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
415 просмотров
Комментарии (0)